Na czym polega wynajem sprzętu w Dragonist i dlaczego jest to korzystniejsze od zakupu

Model biznesowy, w którym działamy jest sprawdzony w ośmiu krajach europejskich. Oferujemy Klientom indywidualnym wynajem elektroniki użytkowej w formule:
produkt jako usługa (PaaS). W ten sposób płacisz tylko za okres, w którym używasz danego produktu, a nie 100% jego ceny detalicznej. 

Cały proces jest prosty i szybki. Wybierasz na stronie dragonist.pl nowy lub używany sprzęt, wpłacasz kaucję, zawierasz umowę i otrzymujesz zamówiony produkt przesyłką kurierską, za którą nie płacisz.

W trakcie wynajmu istnieje możliwość wymiany sprzętu na nowszy model. Masz także zapewnioną obsługę gwarancyjną w autoryzowanych serwisach. Wszystkie usługi gwarancyjne są realizowane na terenie Polski, bez względu na to, czy jest to gwarancja producenta czy dostawcy. W przypadku podstawowej gwarancji rozpatrzenie zgłoszenia trwa 30 dni od zgłoszenia problemu, w przypadku poszerzonej gwarancji (Genius) proces ten zajmuje 7 dni. 

Poza kaucją nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. Wszystkie koszty zawarte są w kaucji i z niej potrącane są należności w dniu rozwiązania umowy. Jeśli wynajmujesz  telefon za 499 zł, a po dwóch latach chcesz go oddać, to od wyceny opartej o bieżącą wartość sprzętu, jego stan techniczny i kompletność odejmujemy koszt obsługi. Reszta kaucji wraca do Ciebie lub jest rozliczana z kolejną umową najmu na nowy sprzęt. Gdy umowa wynajmu trwa dłużej niż dwa lata to kwota rozliczenia obejmuje także 0,01 euro za każdy rok najmu. 

Wynajęty sprzęt można zwrócić także przed upływem okresu umowy, nie tylko do 14 dni jak to jest przy standardowym zakupie. Wówczas po ocenie stanu sprzętu, w zależności od stopnia jego  zużycia, aktualnej wartości rynkowej, kompletności akcesoriów otrzymasz część kaucji lub będziesz mógł ją przeznaczyć na wynajęcie nowego sprzętu.

Wynajmowanego sprzętu nie można sprzedać. Można natomiast przekazać umowę najmu poprzez cesję na innego Klienta.

Kaucja jest zawsze niższa niż pełna cena detaliczna danego produktu. Jest to możliwe dzięki ponownemu wykorzystaniu danego sprzętu - po zwróceniu go przez Klienta nasz zespół sprawdza go, przywraca do ustawień fabrycznych, w razie potrzeby naprawia i oferuje jako produkt używany innemu Klientowi. Dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu sprzętu możemy oferować konkurencyjne ceny i przyczyniamy się do ograniczenia ilości konsumowanych przez nas produktów. Sprzęt, który nie nadaje się do dalszego wykorzystania trafia do recyklingu w firmach specjalizujących się w odzyskiwaniu rzadkich materiałów. 

W modelu PaaS kaucja zabezpieczająca nie podlega opodatkowaniu, co oznacza, że ​​faktura z VAT 0% za rzeczywiste wykorzystanie sprzętu jest wystawiana na koniec usługi.

Minimalny okres najmu to 12 miesięcy. Jeśli nie wypowiesz pisemnie umowy to zostanie ona  automatycznie przedłużona na kolejny rok. Maksymalny czas trwania umowy najmu dla telefonów, tabletów oraz sprzętu wearable to 4 lata, natomiast dla reszty sprzętów 8 lat. 

Jeśli masz dodatkowe pytania sprawdź nasz FAQ lub napisz do nas sklep@dragonist.pl, chętnie odpowiedzmy na Twoje pytania