Model biznesowy, w którym działamy jest sprawdzony w ośmiu krajach europejskich. Oferujemy Klientom indywidualnym elektronikę użytkową w formule:
produkt jako usługa (PaaS). W ten sposób płacisz tylko za okres, w którym używasz danego produktu, a nie 100% jego ceny detalicznej. 

Cały proces jest prosty i szybki. Wybierasz na stronie dragonist.pl nowy lub używany sprzęt, wpłacasz kaucję, zawierasz umowę i otrzymujesz zamówiony produkt przesyłką kurierską, za którą nie płacisz.

W trakcie umowy istnieje możliwość wymiany sprzętu na nowszy model. Masz także zapewnioną obsługę gwarancyjną w autoryzowanych serwisach. Wszystkie usługi gwarancyjne są realizowane na terenie Polski, bez względu na to, czy jest to gwarancja producenta czy dostawcy. W przypadku podstawowej gwarancji rozpatrzenie zgłoszenia trwa 30 dni od zgłoszenia problemu, w przypadku poszerzonej gwarancji (Genius) proces ten zajmuje 7 dni. 

Sprzęt możesz zwrócić nie tylko po okresie umowy ale także przed jej upływem - nie tylko do 14 dni jak to jest przy standardowym zakupie. Wówczas po ocenie stanu sprzętu, w zależności od stopnia jego  zużycia, aktualnej wartości rynkowej, kompletności akcesoriów otrzymasz część kaucji lub będziesz mógł ją przeznaczyć na zamówienie nowego sprzętu.

Przedmiotu PaaS nie możesz sprzedać, ponieważ nie jesteś jego właścicielem. Możesz natomiast przekazać umowę poprzez cesję na innego Klienta.

Kaucja jest zawsze niższa niż pełna cena detaliczna danego produktu. Jest to możliwe dzięki ponownemu wykorzystaniu danego sprzętu - po zwróceniu go przez Klienta nasz zespół sprawdza go, przywraca do ustawień fabrycznych, w razie potrzeby naprawia i oferuje jako produkt używany innemu Klientowi. Dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu sprzętu możemy oferować konkurencyjne ceny i przyczyniamy się do ograniczenia ilości konsumowanych przez nas produktów. Sprzęt, który nie nadaje się do dalszego wykorzystania trafia do recyklingu w firmach specjalizujących się w odzyskiwaniu rzadkich materiałów. 

Maksymalny czas trwania umowy dla telefonów, tabletów oraz sprzętu wearable to 4 lata, natomiast dla reszty sprzętów 8 lat. 

Jeśli masz dodatkowe pytania sprawdź nasz FAQ lub napisz do nas sklep@dragonist.pl, chętnie odpowiedzmy na Twoje pytania