Mówisz smartfon, myślisz miliony monet. A tymczasem, obok kosztownych flagowców, na rynku jest też spora grupa solidnych, funkcjonalnych i tanich smartfonów. Jeśli szukasz niedrogiego urządzenia dla siebie lub bliskiej osoby, poznaj nasz ranking dobrych smartfonów do 500 zł. 

Dawno nie sprawdzaliśmy, co słychać w kategorii smartfonów, których cena nie przekracza 500 zł. Pora to zmienić! Na naszą listę opłacalnych telefonów wskoczyło kilka nowości, które są najlepszym dowodem na to, że na rynku zachodzi zmiana. Za kilkaset złotych można dziś kupić coraz lepsze urządzenia. Wybraliśmy 7 modeli smartfonów, które pozytywnie zaskakują możliwościami. 

Ranking TOP7 smartfonów do 500 zł

Nr 1:

Motorola G6

Motorola G6

Nasza pierwsza perełka to Motorola G6. Najważniejszą cechą smartfona w tej cenie jest przede wszystkim to, jak działa. A Motorola G6 działa świetnie, mimo obecności średnich jak na dzisiejsze standardy podzespołów. Mowa przede wszystkim o procesorze Snapdragon 450, który wspiera pamięć 3GB lub 4GB RAM i 32GB lub 64GB przestrzeni na pliki. Aparat w smartfonie Motoroli to dwa obiektywy 12 MP i 5 MP. Zdjęcia nim zrobione będą poprawne, biorąc pod uwagę cenę urządzenia. W recenzji trochę narzekaliśmy na Motorolę G6, ale w rankingu urządzeń do 500 zł, to solidny i wciąż warty wzięcia pod uwagę model. 

Nr 2:

Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10 może znaleźć się w tym rankingu tylko pod jednym warunkiem - gdy wyłączysz animacje w ukrytym menu opcji programisty. Samo ich ograniczenie z poziomu dodatkowych ustawień trochę pomaga, ale to wciąż za mało. Samsung Galaxy A10 ma swoje wady. Ekran nie powala, ale aparat i inne multimedia nadrabiają te braki. Materiały użyte do produkcji Samsunga z linii „A” pasują do półki cenowej, w jakiej urządzenie się znajduje. Jeżeli więc koniecznie chcesz wybrać inny model niż Motorola, niech to będzie Samsung Galaxy A10.

Nr 3:

Motorola Moto G7 Play

Motorola Moto G7 Play Granatowy 5,00

Jakie są główne różnice między Motorolą Moto G7 Play, a Moto G7 Power? To przede wszystkim mniejsza pamięć RAM, w tym przypadku 2 GB zamiast 3/4 GB, i  aparat o rozdzielczości 13 MP. Można jeszcze dorzucić do tego baterię, ale ona jest „super funkcją” G7 Power, którą Motorola podkreśla już samą nazwą modelu. Procesor Snapdragon 632 i czysty Android pomagają budować przewagę Moto G7 Play nad innymi smartfonami w podobnych cenach. 

Nr 4:

Xiaomi Redmi 8

Xiaomi Redmi 8

Możecie zapytać, dlaczego tu nie ma Xiaomi? Xiaomi Redmi 7 nie robił wrażenia, podobnie jak Redmi 7A. Z kolei Redmi 8 prezentuje się ciekawie i na pewno warto zwrócić na niego uwagę podczas poszukiwań niedrogiego smartfona. Redmi 8 oferuje już 3 GB lub 4 GB RAMu (w zależności od wersji) oraz procesor Snapdragon 439. Do tego smartfon prezentuje wyjątkowo ciekawy design (szczególnie w czerwonej opcji) i zachwyca potężną baterią 5000 mAh. 

Nr 5:

Motorola E6 Plus

Motorola Moto E6 Plus

Kolejne znalezisko, na które warto zwrócić większą uwagę, to Motorola E6 Plus. W tym modelu przedziwne są konfiguracje RAMu 2 GB lub 4 GB, ale jedno jest pewne - poluj na mocniejszą wersję. Smartfon jest wyposażony w mediatek Helio P22, co dla wielu osób może być powodem do skreślenia tego modelu. Tak czy inaczej, warto dać mu szansę.

Nr 6:

Motorola Moto G7 Power

Motorola Moto G7 Power

To wprawdzie propozycja wymagająca dołożenia do wyjściowego budżetu, ale gra jest warta świeczki. Wspomniana już wcześniej Motorola G7 Power ma absolutnie najlepszą baterię. Na jednym ładowaniu możesz używać tego smartfona nawet 3,4 dni. A to ewenement. Sam smartfon nie ma wad konstrukcyjnych i jest uniwersalnym sprzętem. 

Nr 7:

Xiaomi Mi A2 Lite

Jeżeli Motorola Moto G7 Power nie przypadła Ci do gustu, za około 600 zł znajdziesz równie dobry model smartfona. Xiaomi Mi A2 Lite, bo o nim mowa, mimo upływu lat,  wciąż jest urządzeniem godnym polecenia. Model korzysta z platformy Android One, co jest sporym wyróżnikiem. Oznacza to, że za aktualizacje i wsparcie systemu odpowiada Google, nie Xiaomi. Smartfon Xiaomi Mi A2 Lite 

***

Jak widać po naszym rankingu, nawet mając niski budżet, można trafić na bardzo interesujące modele smartfonów. Sprawdź ofertę Dragonist i znajdź wymarzony sprzęt. 

Zobacz również: