Jak działają słuchawki bezprzewodowe? Jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki do telefonu?  Jakie słuchawki bezprzewodowe warto wybrać? Prezentujemy najlepsze i najczęściej kupowane modele.


Słuchawki bezprzewodowe do telefonu


Słuchawki bezprzewodowe to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów do smartfonów. Słuchawki bezprzewodowe pomagają wygodnie prowadzić rozmowy, wykonywać ćwiczenia fizyczne, a także słuchać bez przeszkód muzyki. Dzięki nim nie musimy już w pośpiechu rozwiązywać kabli i martwić się o zaczepienie kablem podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych na maszynach. Słuchawki bezprzewodowe mogą mieć różne kształty i kolory – co jest z pewnością ważne dla designerów. Oprócz tego warto wybierać słuchawki o dobrym paśmie przenoszenia i nowoczesnej technologii Bluetooth, która zapewni stabilność połączenia. Wśród bezprzewodowych słuchawek wyróżnia się również ich kilka rodzajów. Możemy kupić słuchawki bezprzewodowe na głowę, douszne i dokanałowe. Słuchawki na głowę są duże i będą zawsze widoczne, dlatego warto dopasować je do naszego codziennego stylu. Słuchawki douszne są niewielkie, zapewniają dobrą izolację i jednocześnie chronią słuch, słuchawki dokanałowe zaś są naprawdę malutkie i pozwalają na uzyskanie najlepszej jakości dźwięku, czasami jednak kosztem słuchu. Które słuchawki warto wybrać, aby cieszyć się bardzo dobrym dźwiękiem?

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu - Ranking 2020

Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych i najczęściej kupowanych słuchawek na polskim rynku. Wśród producentów dominuje Apple z Samsungiem. Na miejsce w rankingu zasługują jednak również słuchawki Huawei o bardzo dobrych parametrach: 

Apple AirPods Pro

Apple AirPods Pro Słuchawki Bezprzewodowe

To słuchawki znane każdemu fanowi amerykańskiej marki z logiem nadgryzionego jabłuszka. Słuchawki są gotowe do użycia niemal natychmiast po wyjęciu z etui. Zaletą tego modelu słuchawek jest specjalny system redukcji hałasu. Dzięki temu odtwarzany dźwięk jest jeszcze bardziej krystaliczny. Słuchawki Apple AirPods Pro skutecznie współpracują z urządzeniami Apple – iPhone i Apple Watch. Słuchawki mają bardzo ergonomiczny kształt, dzięki czemu dostosowują się kształtem do ucha. Dzięki elastycznemu wykończeniu nie należy się obawiać, że wypadną – słuchawki bardzo dobrze dopasowują się kształtem do ucha. Co więcej słuchawki posiadają wyjątkowy tryb kontaktu, który umożliwia usłyszenie dźwięków z zewnątrz, co poprawia bezpieczeństwo i pozwala na swobodne prowadzenie rozmów z osobami w pobliżu. Oprócz tego słuchawki są odporne na pot i wodę, dzięki czemu swobodnie można z nich korzystać podczas treningu na siłowni, a także biegania w terenie podczas deszczu. Słuchawki można chować do specjalnego etui i jednocześnie stacji dokującej, dzięki której naładujemy słuchawki do pełna i będziemy mogli cieszyć się muzyką oraz wygodnymi rozmowami kiedy tylko chcemy. 

Apple AirPods Pro - Sprawdź cenę Huawei FreeBuds 3 

Huawei FreeBuds 3

To słuchawki, na które warto zwrócić uwagę, szczególnie ze względu na bardzo estetyczny wygląd i nowoczesne rozwiązania techniczne. Słuchawki zostały wyposażone w czułą redukcję szumów, a także bardzo szybkie pasmo transmisji, dzięki czemu opóźnienie dźwięku jest praktycznie niewyczuwalne. Słuchawki Huawei pracują w oparciu o system Kirin A1 – pierwszy autorski system przeznaczony dla bezprzewodowych słuchawek. Dzięki redukcji szumu i wyostrzeniu dźwięku korzystanie ze słuchawek jest bardzo komfortowe w praktycznie każdym miejscu. Jakość odtwarzanej muzyki zadowoli nawet najbardziej wybrednych koneserów. Co ciekawe funkcją redukcji szumów sterujemy za pomocą gestu. Wystarczy dwukrotnie stuknąć palcem w lewą słuchawkę, aby uruchomić pożądaną opcję. Słuchawki posiadają bardzo eleganckie etui i same zostały wykonane w minimalistyczny sposób, dzięki czemu są bardzo mało widoczne podczas codziennego użytkowania. Słuchawki z powodzeniem można nosić podczas treningu, drogi do pracy czy jazdy na rolkach lub rowerze. 

Huawei FreeBuds 3 - sprawdź cenę Samsung Galaxy Buds Plus

Samsung Galaxy Buds Plus

Słuchawki bezprzewodowe Samsunga można nabyć w aż 5 różnych kolorach – czarnym, białym, czerwonym, błękitnym i fioletowym, każdy znajdzie wśród tych barw swoją ulubioną. Na pierwszy rzut oka słuchawki wyglądają na bardzo małe, jednak drzemie w nich prawdziwa moc. Sprzęt od Samsunga charakteryzuje się odtwarzaniem świetnej jakości dźwięku dostrojonym przez inżynierów z AKG – specjalistów od akustyki. Wbudowany akumulator pozwala na nieprzerwane odtwarzanie muzyki przy określonych parametrach aż przez 11 godzin, dodatkowo etui przedłuża to działanie o kolejne kilkanaście godzin. Słuchawki są bardzo lekkie i odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu nawet po kilku godzinach noszenia użytkownik nie odczuwa dyskomfortu związanego z nieprzerwanym noszeniem słuchawek przez dłuższy czas. Ponadto dotykowy panel pozwala na łatwe sterowanie słuchawkami, gdy już umieścimy je w uszach. Słuchawki posiadają funkcję, która pozwala na śledzenie dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu będziesz bezpieczniejszy na ulicy czy podczas jazdy samochodem. Specjalny panel umieszczony na słuchawkach pozwala na sterowanie słyszalnością odgłosów z zewnątrz aż na trzech poziomach. 

Samsung Galaxy Buds Plus - sprawdź cenę Apple AirPods

Apple AirPods

To bardzo często wybierane słuchawki przez użytkowników marki Apple. To douszne słuchawki, zaprojektowane w bardzo minimalistyczny sposób. Słuchawki można schować w ergonomicznym etui, które również pełni rolę stacji dokującej, dostarczającej słuchawkom dodatkową energię. To prawdziwie inteligentne słuchawki, które wiedza kiedy użytkownik będzie rozmawiał, a kiedy słuchał muzyki, i w zaplanowany sposób zmieniają swoje ustawienia w zależności od wykonywanej czynności. Słuchawki rozpoznają również kiedy są wyjmowane z ucha i wtedy automatycznie się wyłączają. Aby zaś zmienić odtwarzany w danej chwili utwór należy dwukrotnie stuknąć palcami w słuchawkę, a zmienią one utwór na kolejny z listy. Takie sterowanie nie wymaga ciągłego wyjmowania telefonu i zapewnia użytkownikowi większy komfort. Słuchawki są w stanie pracować bez przerwy przez 5 godzin, po tym czasie wystarczy kwadrans przerwy, aby zasilić je na kolejne 3 godziny. Jeśli chcemy sprawdzić, jak długo jeszcze słuchawki będą działać, to wystarczy przyłożyć je do naszego iPhone. 

Apple AirPods - sprawdź cenę

Samsung Galaxy Buds

https://dragonist.pl/8777-thickbox_default/samsung-galaxy-buds-zolte.jpg

Ten model słuchawek od Samsunga posiada ponad 12 000 opinii na różnego rodzaju portalach aukcyjnych i opiniotwórczych, i nic w tym dziwnego, bo to bardzo popularny i udany model słuchawek bezprzewodowych. Słuchawki dostępne są w 4 różnych ciekawych kolorach. Model ten wyróżnia się ze względu na bardzo długi czas odtwarzania muzyki, czysty dźwięk klasy Premium, a także możliwość ładowania Power Share. Dzięki wytrzymałej baterii i możliwości dzielenia się z energią, nie musisz obawiać się, że pozostaniesz bez swojej ulubionej muzyki czy możliwości prowadzenia rozmów przez słuchawki. Słuchawki posiadają w zestawie 3 rodzaje nakładek dousznych i skrzydełek, aby jeszcze lepiej dopasować się do ucha. Lekka waga słuchawek pozwala na komfortowe noszenie w uszach przez cały dzień. To lekkie, poręczne i wytrzymałe słuchawki Samsunga, które dodatkowo dostarczają bardzo dobrej jakości dźwięk. Aby naładować słuchawki wystarczy umieścić je w specjalnym etui, a następnie położyć na specjalnym panelu ładującym. Bezprzewodowe ładowanie jest bardzo wygodne i pomaga ograniczyć ilość niepotrzebnych kabli.

Samsung Galaxy Buds - sprawdź cenę
Jak działają słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

Słuchawki wykorzystują nowoczesną technologię Bluetooth, która pozwala na odtwarzanie dźwięku przesyłanego z innych urządzeń. Działanie słuchawek opiera się na wykorzystaniu fal radiowych i najlepiej jest z nich korzystać na otwartym terenie. Dzięki technologii radiowej możemy słuchać muzyki z telefonu bez wyjmowania go z kieszeni. Na użytek domowy lepiej zaś sprawdzą się urządzenia korzystające z Wi-fi. 

Jak podłączyć bezprzewodowe słuchawki do telefonu?

Łączenie słuchawek z telefonem to bardzo szybki i intuicyjny proces. Wystarczy uruchomić na telefonie funkcję Bluetooth i to samo zrobić na słuchawkach. Następnie należy wybrać opcję wyszukiwania urządzeń. Telefon przeskanuje okolicę w poszukiwaniu urządzeń, które można z nim połączyć. Gdy tylko wyszuka słuchawki z uruchomioną funkcją natychmiast zaproponuje sparowanie z nowym sprzętem. Należy wówczas zgodzić się na sparowanie i poczekać kilkanaście sekund. W tym czasie możemy zostać poproszeni o podanie specjalnego kodu PIN. Kod zabezpiecza sprzęt przed połączeniem z niewłaściwym urządzeniem. PIN zazwyczaj można znaleźć w dołączonej do słuchawek instrukcji. Po poprawnym wprowadzeniu kodu PIN słuchawki powinny zostać sparowane. Gdy już raz przejdziemy ten proces, później słuchawki będą już łączyć się automatycznie z naszym telefonem.  

Zobacz wszystkie słuchawki bezprzewodowe w Dragonist