Dlaczego w dragonist jest tak… tanio?

Codziennie, pisząc z każdym z Was- za pośrednictwem e-maili, za pośrednictwem naszych kanałów takich jak Facebook [https://www.facebook.com/dragonistpl ]  czy Instagram [ https://www.instagram.com/dragonist.pl_sklep/] odpowiadamy w około 70 % na jedno pytanie:

„DLACZEGO U WAS JEST TAK TANIO?”

Gdyby tylko takie problemy na świecie występowały to świat byłby idealny, prawda? Skoro takich pytań jest aż tyle- zbierzemy wszystkie nasze odpowiedzi w jedno miejsce.

Zaczynamy…

1. Kupujemy dużo i negocjujemy ceny

Zamawiając towar do sklepu dragonist.pl kierujemy się wieloma zmiennymi. Zainteresowanie potencjalnych kupców (tak, lubimy gdy sugerujecie nam co powinno być w nowych dostawach!), trendami na rynku smartfonów (to Ty je kreujesz, wiesz o tym?) oraz ceną towarów (tu już pierwsze skrzypce gra producent). Na bieżąco nasz Product Manager analizuje rynek oraz ceny.

Rynek smartfonów jest bardzo dynamiczny i ceny na np. Xiaomi mi 9 [https://dragonist.pl/szukaj?tag=Mi+9 ] potrafi zmienić się w ciągu jednego dnia aż 12/14 razy! Musimy trzymać ręką na pulsie. Porównujemy to do rynku papierów wartościowych – są spadki cen, są wzrosty- trzeba się na tym znać żeby zainwestować dobrze. Znamy się na tym więc kupujemy to co aktualnie jest w dobrej cenie.

Dodatkowo,

ważnym czynnikiem jest wolumen dostaw. Standardem na rynku Polskim jest „bezpieczny zakup”. Co to znaczy? Oznacza to że osoba dokonująca zakupów u producenta czy oficjalnego dystrybutora dokonuje zakupu tzn minimum logistycznego. Zwykle jest to 20/30 sztuk. Oznacza to że kupowana jest minimalna ilość która oferuje producent lub oficjalny dystrybutor. Dlaczego? Głównym powodem jest obawa o „zamrożenie” pieniędzy w towarze. Przy zakupie tak małej ilości towaru kupujący ma bardzo małe pole do negocjacji i producent czy oficjalny dystrybutor nie jest zbytnio chętny na to by „urwać” coś z ceny.

To metoda której mówimy stanowcze NIE!

Zakupy które realizuje nasz Product Manager mają dużo większy volumen. Dużo większy niz minima logistyczne. Przy takiej ilości nie tylko da się po naszej stronie maksymalnie obniżyć cenę na towar ale też i producent czy oficjalny dystrybutor jest o wiele bardziej skłonny by negocjować cenę wyjściową- a w negocjacjach jesteśmy- co tu dużo mówić -bardzo dobrzy.

Dostawcami towarów dostępnych w sklepie dragonist.pl są oficjalni dystrybutorzy z całej Europy. To kolejny bardzo ważny czynnik. Jest ich wielu- a my analizujemy ofertę każdego z nich. Wybieramy -oczywiście- tą najtańsza i najbardziej korzystną :)

2. Punkty stacjonarne i obsługa „offline”

Jesteśmy online 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i przez ten cały czas możesz wykonać u nas zakupy. Online to słowo klucz. Ponieważ dzięki temu że działamy tylko online możemy zaproponować Ci najniższe ceny na rynku na smartfony, sprzęt AGD, głośniki czy inny dostępny asortyment w sklepie dragonist.pl . Bardziej opłaca się dać Wam- naszym klientom DARMOWĄ DOSTAWĘ na wszystko niż otwierać punkt stacjonarny.

Punkty stacjonarne w galeriach handlowych, centrach dużych miast czy w punktach o dużym natężeniu ruchu są zwyczajnie nie rentowne. Koszt wynajmu lokalu, utrzymania ekspozycji, promocji punktów stacjonarnych, pensja dodatkowych pracowników to koszt stały który musi zostać pokryty- a pokrywa go zawsze klient. W głównej mierze, sklepu online są zmuszone do podnoszenia cen swoich towarów po to tylko by utrzymać punkty stacjonarne.

Temu również mówimy stanowcze NIE!

Sklep dragonsit.pl był, jest i będzie sklepem online oferującym pomoc, obsługę zamówień, ewentualnych reklamacji, zwrotów- zdalnie - jest to kierowane tylko i wyłącznie tym żeby sprzęt który oferujemy był w najniższych cenach na rynku.

3. Pasja.

Cały zespół dragonist.pl to ekipa pasjonatów świata mobile/smartfonów i wszelakiego sprzętu. To co robimy wynika z naszych indywidualnych predyspozycji i umiejętności budowanych latami doświadczeń. Każdy w naszej firmie „z niejednego pieca chleb jadł” i dzięki temu nasz praca jest efektywna, szybka i marginalnie pozbawiona błędów- to – chyba w największym stopniu- obniża koszt prowadzenia takiej działalności.

Podejmujemy decyzje szybko i stanowczo wtedy kiedy trzeba. Jesteśmy również skrupulatni co eliminuje możliwość wystąpienia pomyłek. Robimy to co lubimy i zamierzam robić to dalej.

To te główne czynniki które są „wypadkową” naszych niskich cen i szybkiej realizacji zamówień (każde zamówienie wykonane przed 12:30 w dniu roboczym wysyłamy tego samego dnia- więc możesz się cieszyć swoim zakupem już na drugi dzień!).

Tych czynników jest więcej i każdy z nich w jakiś sposób wpływa na finalną cenę produktów które oferujemy w naszym sklepie dragonsit.pl ale to już temat na… obszerną książkę :)

Jeśli masz jakieś jeszcze jakieś pytania- pisz śmiało

Nasze Biuro Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00!

Odwiedź nasz Facebook i polub nas- https://www.facebook.com/dragonistpl

obserwuj nasz Instagram- https://www.instagram.com/dragonist.pl_sklep/

UDANYCH ZAKUPÓW!